بالکن شیشه ای چیست؟

بالکن شیشه ای، یک پوشش شیشه ای برای بالکن می باشد که کاربری آن را افزایش می دهد؛ بدین شکل که فضای اطراف بالکن با استفاده از پانل های شیشه ای بعضاً ثابت و بعضاً متحرک پوشیده می شود. و در حالی که فضای بیرون کامل قابل رویت است، فضای داخل از هجوم گرد و غبار و هرگونه آلودگی صوتی و هوایی تا حدی ایمن است.

فواید بالکن شیشه ای چیست؟

  در فصل زمستان فضای بالکن قابل استفاده و لذت بخش است و می توان استفاده ی بیشتری از آن کرد و علت آن نیز این است که با پوشش شیشه ای دور آن سرما تا حدی کنترل می شود و لذا می شود استفاده بیشتری از بالکن داشت.

از طرفی در زمستان ریزش های جوی باعث می شود که وسیله خاصی در بالکن نگذاریم و یا به شکل متعدد آن را تمیز کنیم؛ حال اینکه با بالکن شیشه ای فضا تحت کنترل ماست و در حالی که از ظاهر زیبایی برخوردار است و ما از چشم انداز منزل خود به راحتی استفاده می کنیم تمیزی و سرمای آن تخت کنترل ماست.

در فصل تابستان نیز بالکن شیشه ای لذت مضاعفی دارد؛ بدین شکل که در حالی که بیرون گرم است و در داخل خانه از وسایل سرمایشی استفاده می کنیم استفاده از بالکن و یا باز گذاشتن درب آن موجب اتلاف انرژی سرمایشی می شود و به همین دلیل نیز در ساعات روز معمولاً بالکن ها کاربری کمی دارند.

اما تصور بکنید با بالکن شیشه ای و پوشش حرفه ای آن، آن حا نیز بخشی از خانه است و می شود در آنجا نشست و با لذتی خوب و مضاعف قهوه ای خورد و از فضا لذت برد.

 

مزایای بالکن شیشه‌ای جام تراس

 • نمای یکدست شیشه ای برای فضای پروژه به هر طولی که باشد بدون هیچ ستون و مانع دید.
 • در فصول مناسب سال جام تراس بالکنی این امکان را برای بهره بردار مهیا می کند که سیستم را به راحتی باز کرده و از هوای آزاد بهره مند گردد.
 • مسیر ورود پرندگان، گرد و غبار، حشرات موذی و حتی نزولات جوی به فضای داخلی، به واسطه بسته شدن فضا با شیشه های متحرک جام تراس، مسدود می شود.
 • شیشه های جام تراس بالکنی به دلیل متحرک بودن و جمع شدن در یک سمت به راحتی در دسترس و قابل شستشو می باشند.

سایر خصوصیات بالکن شیشه‌ای

 • بزرگ کردن و استفاده بهینه از محیط
 • سهولت در نظافت شیشه ها
 • مانع نفوذ برف و باران و گرد و غبار
 • جلوگیری از ورود و لانه گذاری پرندگان و حشرات
 • ایجاد محلی ایده آل برای پرورش گل و گیاهان
 • قابل اجرا در هر شکلی از بالکن (قوسی، چند ضلعی و …)
 • جام تراس بالکنی با حداکثر ارتفاع ۲/۸۰ متر و حداکثر عرض ۶۵ سانتی متر برای هر پانل قابل اجرا است.
 • این سیستم باهر شکل هندسی اعم از گرد، سهمی، زاویه دار و یا هر شکل دیگر قابل اجرا می باشد.
 • بالکن شیشه ای ۷۰% عایق صوت و ۶۵% عایق حرارت است.
 • شیشه ها توسط نوار H شکل یا جوینت پلاستیکی که از بهترین مواد مدیکال ساخته می شود در همدیگر قفل می شوند و هیچ درزی بین آنها باقی نمی ماند.
JamTerrace.com بالکن شیشه ای

شیشه بالکنی برای ویلا

مقداری توضیحات فنی و اجرایی سیستم بالکن شیشه ای

این سیستم بیشتر به عنوان پوشش بالکن ها و تراس ها بوده و از پرمصرف ترین محصولات شرکت می باشد. در این سیستم یک ریل آلومینیومی در سقف و یک ریل در کف اجرا شده و فضای بازشو تراس به تعدادی پانل شیشه ای متحرک تقسیم می شود. پروفیل ها و یراق آلات مصرفی در این سیستم همگی وارداتی است و محصول بهترین کمپانی کشور ترکیه می‌باشد. همچنین کلیه شیشه ها با ضخامت ۸ میلی‌متر از نوع سکوریت (نشکن) ایرانی می باشند. در این سیستم پانل اول ثابت بوده و بصورت درب باز و بسته می شود و بقیه پانل ها به ترتیب و تک تک در مسیر ریل حرکت کرده و در محل درب از مسیر ریل خارج و عمود بر مسیر حرکتی خود در کنار درب قرار می گیرند.

JamTerrace.com بالکن شیشه ای

 

در این راستا شرکت مهندسی جام تراس پارس به عنوان اولین طراح و مجری سیستم های متحرک بالکن شیشه ای بصورت تخصصی از مرحله مشاوره، بررسی،طراحی و مهندسی تا پیاده سازی و اجرا تا کنون موفق به اجرای بیش از هزار پروژه موفق در سراسر کشور گردیده است.

شیشه بالکن (Glass Balcony) محصولی درخور توجه!

JamTerrace.com بالکن شیشه ای

شیشه بالکنی تهران

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگان با ما در تماس باشید.

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست

مطالب مرتبط با بالکن و تراس شیشه ای