سقف ثابت شیشه ای

چرا از سقف شیشه ای استفاده کنیم؟

سقف شیشه ای مزایای غیرقابل رقابتی دارد که توضیحات آن هر شنونده ای را به استفاده از آن ترغیب می کند.

ماهیت شیشه ای این سقف در وهله ی اول باعث استفاده ی بیشتر از نور طبیعی می شود و در ادامه باعث کاربردی تر شدن برخی فضاها از جمله بالکن و پاسیو می شود و ظاهر منحصر به فردی دارد.

امروزه نیز سقف های شیشه ای راه حلی سازگار و زیبا با محیط زیست برای روشنایی ساختمان های مسکونی و تجاری محسوب می گردند. سقف های شیشه ای با استفاده از نور طبیعی به جای الکتریسیته بعنوان یک منبع نور موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. از دیگر مزایای سقف های شیشه ای می توان به وجود طرح ها و تکنیک های مختلف در طراحی شیشه ها و امکان ساخت و تولید آنها در ابعاد و سایزهای مختلف اشاره نمود که امکان نصب و استفاده را برای کلیه افراد سهل و آسان می نماید.

علاقه افراد برای داشتن فضایی زیبا و متفاوت کاربرد سقف های شیشه ای را به جای مصالح خشن و بی روح سقف ساختمان پررنگ تر می سازد. از مزایای سقف شیشه ای می توان به تنوع در طرح و رنگ، عمر طولانی، فرم پذیری و زیبایی اشاره کرد. این سیستم به نحوی طراحی شده که وزن حاصل از نزولات جوی را تحمل می کند.

در شهرهای مدرن امروزی نمای شیشه ای عضو ثابتی از نمای شهری محسوب می شود؛ نماها و سقف های شیشه ای باید توانایی پاسخگویی نیازهای عملکردی زیادی را داشته باشند، از جمله:

 

عملکردهای بصری

عملکردهای مکانیکی

عملکردهای حرارتی

عملکردهای ایمنی

نما و جلوه ظاهریمقاومت و استحکام کافی در مقابل نزولات جویقدرت جذب حرارتنوع طراحی سیستم نگهدارنده
داشتن دید مناسب به داخل و خارجبالا بودن عمر مفیدایجاد تعادل حرارتیانتخاب نوع و خصوصیات شیشه کاری
توانایی استفاده حداکثر نور در روزمقاومت در مقابل تنش های حرارتیعدم جذب بیش از حد حرارت از خارج به داخل و جلوگیری از اتلاف حرارت از داخل به خارج 

 

مراکز آموزشی و تفریحی و فرهنگی، هتل ها، پارک ها و فضاهای نمایشگاهی و اماکن تجاری از جمله فضاها و اماکنی هستند که می توان سقف های متحرک را در آنها اجرا نمود. و در واقع برای شرکت جام تراس با توجه به داشتن کادر قوی و خلاقیت بالا محدودیت زیادی وجود ندارد و هر محیطی را می توان به طریقی و طرحی با این سقف زینت داد.

سقف شیشه ای را بهتر بشناسیم.

سقف شیشه ای یکی از انواع سقف هایی است که در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. دیگر مانند گذشته افراد به دنبال این نیستند که از مصالحی مانند آهن، گچ و سیمان و مواد مشابه برای اجرای سقف استفاده نمایند. امروزه پیمانکاران و دست اندرکاران ساختمانی به دنبال ایجاد خلاقیت و استفاده از محصولات جدید در ساختمان می باشند. سقف شیشه ای در پاسیوی کوچک تا رستوران های بزرگ و اماکن مشابه آن قابل اجرا می باشد. سقف شیشه ای از شیشه هایی با ضخامت ۱۰ و ۱۲ میلیمتر تشکیل می شود. تمام شیشه ها در سقف شیشه ای سکوریت می شوند که اگر در اثر شکست احتمالی فرو ریخت خاصیت برندگی نداشته باشد. سکوریت باعث می شود که تکه های شیشه سر گرد بوده و در صورت اصابت به فرد کمترین آسیب را داشته باشند.

برای امنیت بیشتر شیشه ها در سقف شیشه ای لمینیت نیز می شوند. لمینیت کردن شیشه به این معنی است که اگر شیشه بر اثر ضربه بیش از حد بشکند شیشه به صورت مثلثی سرجای خود باقی می ماند و دچار ریزش نمی شود. سقف شیشه ای در حال حاضر مورد اقبال رستوران ها و کافی شاپ های بزرگ قرار گرفته است فضاهای بیرونی مراکز خدماتی به عناوین مختلف مثل باد، باران، برف، نور شدید آفتاب عملاً کارایی لازم را ندارند ولی با به کارگیری سقف شیشه ای کاربری بهتری پیدا می کنند. سقف شیشه ای باعث زیباتر شدن محیط مورد نظر می شود. سقف شیشه ای می تواند در هر دو مدل متحرک و ثابت نیز ساخته شود.

در اماکن مسکونی و موارد مشابه بیشتر از نوع ثابت ان استفاده می شود، اما در اماکنی مانند رستوران ها و کافی شاپ ها بیشتر از مدل متحرک آن استفاده می شود. در مدل متحرک پانل های شیشه ای توسط یک موتور کشنده جابجا می شود.

در صورتی که در مورد محصولات جام تراس به سوالی برخوردید، با ما در تماس باشید و یا از طریق ثبت درخواست آنلاین پیغام خود را بگذارید، همکاران ما در اسرع وقت جوابگوی سوالات شما خواهند بود.

ثبت درخواست